Historia
Katalog roślin
Historia

Historia

Historia szkółki

Szkółka Roślin Ozdobnych została założona w 1984 r. w Kterach k/Kutna przez Krzysztofa Byczkowskiego - absolwenta Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierunku szkółkarstwa.

Początkowo szkółka produkowała niewielką ilość odmian krzewów  iglastych  i liściastych, z czasem działalność została rozwinięta o produkcję sadzonek, szczepienie drzew liściastych i okulizację róż.

Powiększający się areał ziemi dawał możliwości rozwoju nie tylko w ilości produkowanych roślin, ale również w różnicowaniu asortymentu.

Mechanizacja pewnych obszarów działalności pozwoliła na profesjonalizację uprawy i podwyższenie jakości uprawianych roślin.

Szkółka  jest wpisana do rejestru Szkółkarzy Polskich.

W 1995 r. została zakupiona działka w Skałowie k/Kostrzyna pod Poznaniem z myślą o rozszerzeniu działalności na Zachodnią Polskę.

Dało to podwaliny założonej w 2008 r. firmie Agroapis, która jest odpowiedzią na popyt związany nie tylko ze sprzedażą hurtową roślin, ale też działalnością usługową w zakresie projektowania, wykonania i pielęgnacji terenów zielonych.

W związku z 26-letnią działalnością, Szkółka jest rozpoznawalna na rynku, posiada bogate doświadczenie zarówno w hodowli roślin jak i w projektowaniu i wykonywaniu realizacji.